NO BANKROTA LĪDZ STRAUJAI IZAUGSMEI

Autors: Gustavs Gotauts

Pieredzes stāsts, kā veicināt sava biznesa izaugsmi

KĀ NO MAZA UZŅĒMUMA KĻŪT PAR LIELU?

SAPNIS VIENS, REALITĀTE CITA. KĀ TO MAINĪT?

Man ir sapnis izveidot lielu un veiksmīgu uzņēmumu.
Teorētiski domājot, formula, kas mani  tur varētu aizvest ir vienkārša. Vienā galā ielieku naudu, otrā izņemu ārā vairāk. Nopelnīto ieguldu, lai visu iesaistīto - komandas, klientu dzīve kļūtu vieglāka, laimīgāka.

Protams, ja tas darbotos pēc šādas teorijas, viss, kas atliktu - integrēt šo stratēģiju savā uzņēmuma darbībā un sākt pelnīt.

Un tomēr tā nenotiek. Es nepārtraukti atduros pret izaicinājumu, kad pašā pamatā nevienam nav īsti skaidrs, ko vēlos ar savu uzņēmumu panākt, izveidot, ko vēlās mani klienti. Atduros, stāstot vienu un to pašu katram darbiniekam, klientam, partnerim. Nespēju apkārt atrast nevienu, kas pietiekoši iedziļinās. Beigās visu daru pats. Es neesmu spējis aiznest savu ideju, jo, visticamāk, pats līdz galam tajā neesmu iedziļinājies.

Pienāk brīdis, kad man zūd motivācija meklēt risinājumus, jo līdz šim tie, kas ir atrasti, nav pilnībā virzījuši mani pretī savam mērķim - lielam un veiksmīgam uzņēmumam. Kļūstu atkarīgs no citiem, viņu lēmumiem, jo daru lietas, kas nes vismaz kaut kādus ienākumus uzņēmuma uzturēšanai -  nevis to, kādēļ īstenībā radīju šo uzņēmumu. Nestrādāju pie “lielajām” lietām, stratēģiskajiem jautājumiem, jo lielākoties nodarbojos ar mikro-menedžmentu, paliekot par mazu uzņēmumu, kas skrien savā vāveres ritenī, nespējot no tā izkļūt.
Uzņēmējdarbības pamatprincips - strādāt gudri - eCOMHUB

UN KO TAD NOZĪMĒ ŠIS - STRĀDĀT GUDRI?

 • Saprast - vai mans produkts ir vērtība manam potenciālajam klientam?
 • Kas ir mans klients - mana mērķauditorija?
 • Kā savam klientam pārdot šo produktu - mana pircēja ceļš.
 • Un beigu beigās - procesu automatizācija.

Ejot līdzi laikam un pielāgojoties notikumu virzībai, šobrīd ļoti uzskatāmi redzams, ka labākais veids procesu automatizācijai ir e-komercija jeb pārdošana internetā. Te gan pieminu, ka darbs pie veiksmīgas pārdošanas internetā var sākties tikai tad, kad izstrādāti iepriekš minētie uzdevumi. 

KO MĒS IEGŪSTAM PĀRDODOT INTERNETĀ?

 • pārdošanas sistēmu, nodrošinot un kontrolējot vajadzīgo pārdošanas apjomu, 
 • sakārtojam un automatizējam iekšējos procesus, 
 • veicam nepieciešamās darbības, ieguldot mazāk laika un resursu, izdarot darbības vienreizēji, bet paliekoši - “pelnam guļot”. 
  Klienta ceļš līdz pirkumam - eCOMHUB
  Galvenais izaicinājums pārdošanai internetā ir komunikācija ar savu gala klientu. Mums jāveido tādas attiecības, caur kurām tiek parādīta produkta vērtība. Mūsu mērķis nevar būt tikai produkta tirgošana vien, cīņa par labāko cenu. Mēs tirgojam vērtību, kuru sniedzam ar savu biznesu.

  Tomēr, cik ļoti grūti ir aprecēties pirmajā randiņā, tikpat grūti ir pārdot savu produktu pie pirmās saskarsmes ar klientu. Mūsu biznesa ”attiecībām” ar klientu internetā ir jānoiet noteikts ceļš, kurā mēs ar sevi iepazīstinām, radām vajadzību pēc mūsu produkta, veidojam uzticību klienta un zīmola starpā un veicinām vēlmi pirkt. Zināt, gribēt, uzticēties un pirkt. 

  Šī brīža situācija pasaulē ir paātrinājusi e-komercijas izaugsmi, būtiski mainot to, kā cilvēki iepērkas un, diezgan ticami, iepirksies arī nākotnē. Pasaulē, vairākos e-komercijas tirgos, izaugsme šogad sasniegusi pat vairāk kā 30%. Līdz ar to, atkal nonākam pie secinājuma, cik svarīgi ir domāt par to, kā uzlabot savas online “attiecības” ar savu topošo, esošo klientu.
   

  "MUMS IZDEVĀS MĒNEŠA PĀRDOŠANAS APJOMUS INTERNETĀ PALIELINĀT NO 5 000 EUR LĪDZ 220 000 EUR."

  Kādas izmaiņas var piedzīvot bizness, kas precīzi pārzina sava klienta vēlmes un vajadzības, zina, kā veidot komunikāciju, kas uzrunā mērķauditoriju? To es piedzīvoju vienā no saviem pēdējiem projektiem, vadot uzņēmuma pārdošanu. Strādājot pie iepriekš uzskaitītajām lietām, mēs mēneša pārdošanas apjomus internetā palielinājām no 5 000 EUR līdz 220 000 EUR. Un tas viss nedaudz vairāk kā gada laikā. Tas ļāva uzņēmumam izbēgt no draudošā bankrota, skrējiena vāveres ritenī, sākot pievērsties izaugsmei.
  Šī pieredze mani iedvesmoja atjaunot zīmola “eComHub” darbību. Kā vienu no galvenajiem mērķiem izvirzot vienotas komūnas veidošanu, kurai ir brīva piekļuve pārbaudītām zināšanām un pieredzei. Lai ikviens iesaistītais spētu spert savu nākamo soli profesionālajā un personīgajā attīstībā.

  PAMATS IKVIENAM ŠODIENAS UZŅĒMĒJAM BIZNESA ATTĪSTĪŠANĀ - IERAUDZĪT SAVU BIZNESU "ĒRGĻA LIDOJUMĀ"

  Es skatos uz attīstību, kā uz struktūru kopumā.  Nav svarīgi saprast katru instrumentu vai rīku atsevišķi, ja mēs nevaram ieraudzīt “lielo bildi”, skatu no augšas.
  Vai Tu sev uzdod jautājumu - kas manam konkrētajam projektam ŠOBRĪD ir nepieciešams TURPMĀKAJĀ  attīstībā? Vai Tu skaties uz savu biznesu no “ērgļa lidojuma”, meklējot nesakārtotās lietas? 
  Sākot uzdot šos jautājumus, daudzi sastapsies ar sajūtu - jo dziļāk mežā, jo vairāk koku.
  Šobrīd, vadot vairākus projektus, strādājot ar vairākiem desmitiem uzņēmēju, mārketinga, e-komercijas speciālistu, lielākoties sastopos ar vieniem un tiem pašiem jautājumiem. Tāpēc, apkopojot iegūtās zināšanas un prasmes, esmu izveidojis pamatu, kuru katram mūsdienīgam uzņēmējam būtu vērtīgi zināt.
  Biznesa izaugsme - sarežģīts un neizprotams ceļš. eCOMHUB
  Esmu pavadījis vairāk kā septiņus gadus, meklējot instrumentus, kā veidot sava uzņēmuma izaugsmi. Gribot kļūt par labāku vadītāju, komandas līderi. Izprotot, kā pārdot produktus ar augstu pievienoto vērtību, kas palīdz mūsu klientiem piepildīt savas vajadzības, man - ejot pretī sapnim par lielu un veiksmīgu uzņēmumu.

  Tāpēc piedāvāju pievienoties 3 dienu bezmaksas izaicinājumam, kurā kopīgi un strukturēti iesim cauri svarīgākajiem soļiem sava biznesa attīstībai ONLINE vidē. Šis ir nākamais solis pretī izaugsmei!

  Aicinu dalīties bloga raksta komentāros ar saviem pieredzes stāstiem, lielākajiem izaicinājumiem, domām un ieteikumiem, lai arī turpmāk es varu radīt tādu saturu, kas palīdzētu Tavā personīgajā un profesionālajā izaugsmē.

  MĀCIES NO DARĪTĀJU KĻŪDĀM UN PIEREDZĒM. TAS IR ĀTRĀK UN LĒTĀK!

  E-komercijas eksperts un pilna laika uzņēmējs Gustavs Gotauts